top of page

Sarūpēt divstāvīgās gultas ģimenēm bēgļu centros Ukrainā

Šāds mērķis šī gada Zvaigzne Austrumos akcijai izvēlēts pēc ukraiņu partneru lūguma, jo ziemā jūtami pieaug nepieciešamība pēc siltas vietas, kur palikt – īpaši tiem, kuri savas mājas ir zaudējuši karā. Šādas divstāvīgas gultas ļauj jebkuras telpas gulēšanas kapacitāti dubultot.

za-poster-img.jpg

Šī gada akcijas mērķis - kopā izveidot vismaz 50 divstāvu gultas

za-progres-2023-100.png

Koka konstruktīvo daļu izgatavos Latvijā sadarbībā ar rehabilitācijas centru Ropažos.

 

Pirmās izgatavotās gultiņas un matracīši nonāks Ukrainā janvāra otrajā pusē. Vienas gultiņas orientējošā pašizmaksa ir 250 eiro.

Palīdzēt ir vienkārši

1. Ziedo divstāvīgo gultu izveidei

Ziedot var jebkādu summu to pārskaitot uz zemāk norādīto bankas kontu.

2. Gultas izveidos 
tepat Latvijā

Gultu izveidi uzticēsim sadarbības partneriem Ropažos.

3. Mīksta gulta un siltums bēgot no kara

Vairāk ģimenes un bērni no karā izpostītajiem reģioniem varēs patverties Bēgļu centros un dievnamos Ukrainā.

Pēc Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) datiem Krievijas imperiālistiskā kara pret Ukrainu dēļ, pasaule ir piedzīvojusi lielāko bēgļu krīzi kopš II Pasaules kara.

Par akciju "Zvaigzne Austrumos"

Labdarības akcija “Zvaigzne austrumos” tika izveidota 2014. gadā, ar mērķi nogādāt dāvaniņas, iesaiņotas kurpju kastē, karadarbībā cietušajiem bērniem pasaules karstajos punktos.

Kā pamudinājums tam bija kāds ziņu sižets 2014. gadā, kur pēc ISIS teroristu uzbrukuma Irākā, tēvs uz rokām nesa meitu, kurai bija norauta galva. Mācītāju Pēteri Eisānu dziļi iespaidoja šis skats, ka viņš nevarēja palikt vienaldzīgs – bija jārīkojas.

2014. gada 31. oktobrī dzima “Zvaigzne austrumos”. Un tā, katru gadu Adventē ikvienam Latvijas iedzīvotājam ir bijis iespējams sagatavoto dāvaniņu nodot kādā no kastīšu nodošanas punktiem visā Latvijā.

24 156 kurpju kastītes nonākušas Sīrijas, Irākas, Sudānas, Gruzijas un Indijas bērnu rokās, apliecinot, ka mīlestībai, līdzjūtībai un priekam robežu nav. Kastītes ziedojuši bērnudārzi, skolas, uzņēmumi, kolektīvi, draudzes un privātpersonas. 

Peteris Eisans_edited_edited.jpg

“Mēs nemēģinām glābt visu pasauli. Aiz katras ziedotās dāvaniņas ir kāds konkrēts cilvēks vai ģimene Latvijā ar savu stāstu, likteni un vārdu. Taču arī katram bērnam, kas saņēma dāvaniņas, ir vārds, uzvārds un, vairāk vai mazāk, dramatisks stāsts. Mēs būvējam tiltus starp cilvēkiem.”

Mācītājs Pēteris Eisāns, “Zvaigzne austrumos” vadītājs

Kopš pandēmijas sākuma bēgļu ģimenēm ar bērniem bija grūtāk nodrošināt elementāru iztiku, tāpēc divus gadus rotaļlietu vietā akcijas laikā tika vākti ziedojumi pārtikas paku iegādei Beirūtā un Kalkutā.

Šogad Ukrainā bēgļiem nepieciešamas gultiņas, tāpēc, pēc ukraiņu partneru lūguma, mērķis ir sarūpēt divstāvu gultiņas pagaidu izmitināšanas centros Ukrainā.

“Zvaigzne austrumos” pa šiem gadiem ir paplašinājusi savu darbības sfēru. Uz Jordāniju devušās gan sertificētas protēžu speciālistes – Dina Grīnberga un Keitija Lezervuda, lai karā traumētiem cilvēkiem atgrieztu iespēju atkal staigāt,  gan mūzikas terapeites – Keitija Rosa un Ineta Heinsberga. Sertificēti nometņu vadītāji ir ieguldījuši laiku un resursus, lai organizētu vasaras nometnes Krievijas – Gruzijas kara bēgļu bērniem Gruzijā.

Ukrainā jau esam daudz izdarījuši, piegādājot pārtikas pakas un ļoti nepieciešamos ģeneratorus, bet tik daudz darba vēl priekšā!

Iesaisties un palīdzi Ukraiņu ģimenēm patverties drošībā un siltumā!

Ziedo ar pārskaitījumu

Biedrība “Baltic Global Initiative”
Reģ. Nr. 40008229858
Ziedojuma mērķis: Izdariet manā vietā

Ziedojumu konti:
A/S SEB Banka
LV28UNLA0050022612987
SWIFT: UNLAVLV2X

A/S Swedbank
SWIFT: HABALV22
LV19HABA0551039231616

Vai PayPal:

Seko akcijas norisei

  • Facebook
  • Instagram

Sazinies

bottom of page